Instituto Cervantes


Program kulturalno-rozrywkowy
Print this page

Program kulturalno - rozrywkowy w AIL Madrid

Cultural and Social Activities in MadridAIL Madrid oprócz zajęć językowych oferuje Ci 10 lekcji tygodniowo programu kulturalno-rozrywkowego. Przez tez czas będziesz mógł/mogła dowiedzieć się więcej o Hiszpanii, o kulturze i zwyczajach kraju także poznać sam Madryt. A co najważniejsze, program ten oferujemy Ci bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów dla studentów kursów intensywnych!

Program składa się z wielu różnorodnych zajęć, które odbywają się każdego popołudnia od poniedziałku do piątku. Zajęcia odbywają się po hiszpańsku stwarzając Ci doskonałą okazję do ćwiczenia języka. Typowe zajęcia tego programu to: 'warsztaty' skupiające się na wymowie oraz uczeniu powiedzeń często używanych przez Hiszpanów, zwiedzanie muzeów i zabytków Madrytu a także zajęcia poświęcone historii i życiu w Hiszpanii.

Nasz program kulturalno-rozrywkowy jest prowadzony przez profesora AIL Madrid i każdy bez względu na  poziom znajomości języka może na nim z pewnością wiele skorzystać.

Zajęcia są zróżnicowane tak, by każdy ze studentów mógł znaleźć coś dla siebie. Oferujemy między innymi:

 Wycieczki po Madrycie z przewodnikiem: Odwiedzamy najbardziej znane miejsca w mieście, jak:  La Plaza Mayor, Park Retiro, Sol, Palacio Real (Pałac Królewski), po drodze dowiesz się też wielu interesujących rzeczy o historii i kulturze miasta i kraju.

Wieczory Cañas y tapas (piwo i przekąski):  Spotkaj innych studentów AIL Madrid i ćwicz hiszpański przy piwie i typowych hiszpańskich przekąskach!

Seminaria poświęcone współczesnej kinematografii hiszpańskiej: Seminaria dotyczą takich twórców jak  Pedro Almodóvar, Vicente Aranda, Alejandro Amenábar, etc. 

Dyskusje o literaturze hiszpańskiej: Skupiające się na dokonaniach takich artystów, jak Cervantes czy Lorca

Zajęcia z fonetyki: Popraw swój akcent i naucz się mówić tak, jak rodowici Hiszpanie!

Rozmowy o aktualnych wydarzeniach kulturalno-socjalnych w Hiszpanii: Dowiedz się co aktualnie dzieje się w Hiszpanii.

Wycieczki do najbardziej znanych muzeów w mieście: El Prado, La Reina Sofia i Thyssen - to doskonała okazja poznania historii i sztuki hiszpańskiej jak i też z całego świata.

Tzw. Noches de Intercambio: ćwicz hiszpański przy piwie i rozmawiając z lokalną ludnością!

*Pełna lista zajęć na każdy tydzień jest wywieszana na szkolnej tablicy ogłoszeń.