Instituto Cervantes
 

Yetki Belgeleri

Instituto Cervantes onaylı kurumlar ispanyolca öğretim kalitesi şartlarına uygun öğretim kaynakları sağlamak, nitelikli öğretmen ekibine sahip olmak ve kaliteli konaklama imkânı sunmak zorundadırlar. Bu kurumların, öğrencilerin iyi bir şekilde ilerlemelerinin sağlayacak garanti bir öğretim planı vardır. Akredite kurumlar gerçek bilgiler verme, kurs ücretlerini detaylı yayınlama ve diğer sağladığı servisleri açık bir şekilde yayımlar.

FEDELE

FEDELE  (the Spanish Federation of Spanish Language School Associations for Foreigners), kurulduğundan bu yana okullardan yüksek standartlar talep etmekte ve bu yüksek standartları sürekli olarak korumaktadır. FEDELE, kurumun yasallığını etkilemekte, öğretim hizmetinin kaliteli olmasını, reklamların gerçekçi olmasını şikayetlerin kontrol altına alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca okullar FEDELE tarafından periyodik olarak denetlenir.

AEEEM

AEEEM (The Business Association of Spanish Schools in Madrid) 1995 yılında kurulmuştur, amacı sektördeki en iyi okulları bir araya toplamaktır. AEEEM üyesi olan kurumlar; kurs, konaklama ve diğer yardımcı hizmetleri yüksek kalitede sunmak zorundadırlar. Ayrıca Instituto Cervantes ve University of Alcalá de Henares (CEELE certified) tarafından akredite edilmiştir.

FIDESCU

F.I.D.E.S.C.U  (Foundation for the Development of and Research into Spanish Culture) ispanyolca kursu sunan okullarla işbirliği yapmaktadır. Yüksek kalitede hizmetlerinin yanı sıra DELE sınavına alternatif olan D.I.E. (Diploma Internacional de Español), sınavını sunmaktadır. D.I.E., ispanyolca dil yeterliligini kanıtlamak isteyen öğrenciler için DELE sınavından sonra ek bir fırsattır.

Cámara de Comercio de Madrid

Cámera de Comercio onaylı okullar tüm seviyelerdeki ticaret odası sınav merkezi olmaktadırlar. Resmi bir sınav merkezi olmanın yanısıra Cámera de Comercio onaylı okullar iş ispanyolcası sınavlarına hazırlık kursları da sunmaktadır.

Bildungsurlaub

Bildungsurlaub, Alman Federal Eyaletleri tarafından çıkarılan kaliteli bir eğitim akreditasyonudur. Almanya’da çalışanlar, eğitim için yılda bir ya da iki hafta olacak şekilde ücretsiz izin alabilirler. Bu izinlerini Bildungsurlaub tarafından akredite olmuş okullarda ders alarak geçirebilirler. Yıllık eğitim hakkının bir parçasını oluşturur ve tatil günleri olarak kullanılamaz. Bildungsurlaub tarafından onaylı olan okullar yüksek kalitede kurs ve konaklama imkanı sunmaktadırlar. AIL Madrid Alman Federal Eyaletleri olan Berlin, Brandenburg, Niedersachsen, Rheinland‐Pfalz, Saarland, Schleswig‐Holstein, Hessen, Mecklenburg-Vorpommern ve Sachsen-Anhalt tarafından onaylıdır

CSN

CSN, tamamlayıcı yurtdışı eğitim hizmetleri için İsveç hükümeti tarafından sağlanan mali yardımlardır. CSN’nin ana fonksiyonları; finansal yardım başvurularının gözden geçirilmesi, onaylanması ve kredilerin geri ödenmesinin sağlanmasıdır. AIL Madrid, CSN tarafından akredite edilmiştir. Öğrenciler, AIL Madrid’de alacakları ispanyolca dil kursu için CSN’den mali yardım temin edebilirler.

The University of Alcalá de Henares (UAH)

The University of Alcalá de Henares (UAH), İspanya’nın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biridir. “Yabancı Dil Olarak İspanyolca Öğretimi” bölümünde yetenekli ve yenilikçi ispanyol öğretmenlerin yetiştirilmesi için imrenilecek uluslararası bir üne sahiptir. AIL Madrid “Yabancı Dil Olarak İspanyolca Öğretimi” Master Programına başvuracak olan öğrencilere pratik destek ve yardım sağlanması konusunda  UAH ile işbirliği sağlamıştır. Ayrıca AIL Madrid, UAH tarafından mükemmeliyet merkezi olarak seçilmekten onur duymaktadır.

İspanya’da Bulunan İtalyan Ticaret Odası

AIL Madrid, İspanya'da İtalyan Ticaret Odası tarafından tanınmakta ve bir üyesi olarak kabul edilmektedir. CCIS (Camara de Comercio de Italia en España), iş, sınav ve genel ispanyolca derslerinin sunumunda ortaklık ayrıca italyan liseleri, üniversiteleri ve şirketlerine girişte profesyonel eğitim sağlamaktadır.

Arbeitsmarktservice

Avusturya’da istihdam şirketi olan Arbeitsmarktservice, çalışanlara her 3 yılda bir ücretsiz izin fırsatı sunmaktadır. Bu Bildungskarenz olarak adlandırılmaktadır. Amacı ise çalışanların kendi bilgilerini arttırmak, yeni beceriler edinmek (İspanyolca öğrenmek dahil), farklı alanlarda uzmanlık kazanmak istemeleridir. AIL Madrid, Bildungskarenz öğrencilerini haftada 20 saatlik kurslarına memnuniyetle kaydetmektedir.

Comodo SSL