Instituto Cervantes
 

AIL Madrid (ACADEMIA INTERNACIONAL DE LENGUAS MADRID SL)

Spanish school Madrid
AIL Madrid’e Hoşgeldiniz!

Adım Chris Haworth, Academia Internacional de Lenguas Madrid’in kurucusu ve direktörüyüm. İspanyolca dil okulumuzun tarihi, kalitesi ve neden birçok öğrenci tarafından tercih edildiğini sizinle paylaşmak istiyorum.

Tarihi

   İspanyolca dil okulunun açılışı 2006'da önce gerçekleşmesine rağmen aslında hikayenin başlangıcı Madrid’e ilk geldiğim 2000 yılında şehir merkezinin küçücük oturma odasına dayanıyor. Madrid’in canlılığı, dili, gece hayatı ve tarihi beni sarhoş etti. Bu şehre hemen aşık oldum.Yeni evimi beni ziyaret edenlere gezdirme firsatım oldu, biliyordum ki Madrid benim hayatımda uzun dönemli bir hikaye olacaktı.
 

  3 yıl sonra, İspanyolcayı mükemmele yakın bir kullanım elde ettikten sonra (İngiliz aksanım sonsuza kadar bana eşlik edecek!). Yeni birşeyler öğrenmek istedim ve tatil zamanından yararlanarak kısa süreli yoğun fransızca kursu almak için Fransa’ya gittim. Fransa’dayken Montpellier’de bir dil okulunun direktörü ile tanıştım. Öğretim ve yönetim açısından bana ilk okul fikrini verdi. O anda, küçük bir tohum ekildi ve yavaş yavaş kafamda kök salmaya başladı. Bu benim yapmak istediğim bir şey miydi? Dil öğrenmeyi, kültürlü olmayı, öğretmeye hevesli öğretmenleri sevdim. Peki neden kendi okulumu kurmuyorum diye düşündüm?


Spanish school Madrid 

  Birkaç yıl sonra, AIL Madrid doğdu. Üniversiteden arkadaşlarım Brishen ve Dori’nin yardımlarıyla Madrid’in demode ve geniş dairelerini, güzel bir okula dönüştürmek için çok çalıştık. Websitesi oluşturduk, öğretmenlerle mülakat yaptık. En başından beri öğretmenlerimizin dilbilimci, dil öğretme konusunda tutkusu olan, öğrencileri düşünen ve ispanyol kültürünü zevkle anlatan yerli öğretmenlerin olmasını istedim. 


   2006 yılının yaz ayında ilk öğrencimiz Stephanie ile tanıştık. Stephanie Almanya’nın Nuremburg şehrinden gelmişti. AIL Madrid’de her zaman olan okul/öğrenci ilişkisinin örneğini oluşturdu. Arkadaş canlısı ve sıcakkanlı biriydi. 26 yaşında olan Stephanie ispanyolcayı çabucak öğrenecek gerçek kararlılıkta birisiydi. Okulumuzda 3 ay kurs aldıktan sonra idari ofiste çalışmak üzere Stephanie’yi işe aldık. O zamandan beri dostluğumuz devam ediyor.

Özellikler

   Pozitif, eğlenceli (çok önemli) ve keşif üzerine inşa edilmiş benzersiz bir atmosferle  öğrencilerin evlerinden uzak evlerinin olması benim hayalimdi. Aynı zamanda öğrenmenin sınıf dışında da devam etmesini istiyorum. AIL Madrid’de öğrenme sınıfta başlar ve öğleden sonra etkinlikleri, haftasonu gezileri, konaklama ve Madrid’de yaşadığınız maceralarla devam eder. Bu nedenle her Cuma akşamı çalışanların ve öğrencilerin bir arada oldukları, birlikte içtikleri geleneksel ‘ Noche de Copas’ gecesi düzenlemekteyiz. Bunların yanında kültür sınıfları ve gezileri sunuyoruz.


Spanish school Madrid  Biz büyüyüp genişledikçe bir aileye ait olan bu özellikler kolay kaybedebileceği halde şunu söylemekten gurur duyuyorum ki kim kapımızdan içeri girerse hızlıca bize adapte oluyor. Bir hafta ya da bir yıl boyunca bizimle birlikte olun ben, öğretmeniniz, öğrenci danışman ekip üyelerimiz okulumuza vardığınızda adınızla hitap edecek, sizi selamlayıp ailemize davet edecekler. Sonsuz destekle ispanyolca öğrenmenize yardımcı oluyoruz.

Kalite

Spanish school Madrid    Uluslararası tanınmış, yüksek kalitede dil akademisi için geçerli olan sertifikalara sahibiz. Instituto Cervantes tarafından akredite bir kurumuz ve FEDELE üyesiyiz.  Birçok ulusal hükümetle ve ispanyol üniversiteleriyle işbirliği içindeyiz.

  Kurslarımız Avrupa Konseyinin Avrupa Ortak Dil Çerçevesine göre değerlendirilmektedir. DELE kurslarımız (Diploma de Español como Lengua Extranjero)   Instituto Cervantes ve Salamanca Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanmıştır. Ayrıca  İş İspanyolcası ve Turizm İçin İspanyolca hazırlık kursları Madrid Ticaret Odası işbirliğiyle hazırlanmıştır.
 


  Bunlara ek olarak Madrid’in kalbinde, Salamanca bölgesinin Barrio tarafında bulunuyoruz (Şehrin en imrenilen yeri) ve bu alanda yüksek kalitede özellikler sunmaktayız. Sınıflarımız özelliklerimize uygun küçük ve samimi olarak dizayn edilmiştir bu da öğrenci ve öğretmen arasında güçlü bir bağ oluşturmasını sağlamaktadır.

Deneyim

   Yeni bir ülkeye vardığınızdaki o hissi birinci elden biliyorum. Yeni bir dil öğrenmenin heyecanını yaşatmak ve mümkün olan en iyi deneyiminizi gerçekleştirmek için bir okul inşa ettik. İhtiyaçlarınıza mükemmel derecede uygun bir kursun yanısıra Madrid’de dolu dolu ve mutlu bir yaşam sürmenizi istiyorum.

  AIL Madrid’in benim en büyük umudum olduğunu ve bu kadar yıl önce Madrid’deki deneyimlerimi sizlerle paylaştım. Şehre aşık olmam, yeni bir dil öğrenmemin gururu, ispanyol kültürünü anlamanın verdiği sevinç.


Sürekli büyüyen ailemizde sizi de görmek istiyoruz. Ailemize hoşgeldiniz!


Chris Haworth,
AIL Madrid Direktör


devami
devami
Fiyatlar
Bizim fiyatlar burada kontrol
devami
devami
Dersler
Sizin için kurs bul
devami
devami
Konaklama
Konaklama bul
Comodo SSL