Instituto Cervantes
 

Madrid'de Konaklama Hakkında

information about madrid accommodation
Hoşgeldin, yeni öğrenci!

Adım Hannah, Amerikalı AIL Madrid öğrencisiyim ve size biraz Madrid’deki konaklamalardan bahsetmek istiyorum. Madrid’de sizi bekleyen bazı şeyleri tahmin edebilir bazılarını tahmin edemeyebilirsiniz bazılarını ise daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Umarım yazdıklarım faydalı olur!

Madrid’e 3 ay önce geldim fakat Madrid’e geldiğim ilk günü dün gibi hatırlıyorum. Şimdi geriye dönüp baktığımda Madrid’de mümkün olduğunca sorunsuz kalmak için  bazı şeyleri keşke daha önceden bilseydim dediklerimi gözden geçiriyorum. 

Madrid’de yaklaşık 6 milyon kişi yaşamasına rağmen kesinlikle kalabalık hissi vermemektedir ve yaklaşık 2000 yaşındadır. Bu iki özellik hayatı birçok şekilde etkilemektedir. Aşağıda görebilirsiniz.

  • Mimari: Madrid'de binaların çoğu asırlık bazıları ise dünyanın en güzel binalarıdır. Bu nedenle tüm restorasyon çalışmaları orjinal yapısına uygun olarak yapılmaktadır. Bundan dolayı bazı evlerde kablolar ve teller görünebilir. Yani alışık olduğunuz modern binaları çok fazla göremeyeceksiniz. Şunu hatırlamanız yeterli, Madrid’de kaldığınız sürece tarihi yaşayacaksınız.

  • Erişebilirlik: Madrid binalarının tarihi doğası gereği, tüm binalarda asansör ve birçok giriş çıkış kapısı beklemeyin. Kendi ülkemizdeki modern binalara alışkınız fakat Madrid de biraz esnek olmayı öğrenmemiz gerekecek.

  • Mekan: 6 milyon nüfusa sahip bir şehirde özellikle şehrin kalbinde herkes güzel bir yatak odasına sahip olmayabilir. Eminim ki fiyat aralığınıza göre AIL Madrid size en uygun ve en iyi konaklamayı ayarlayacaktır. Konaklamanız evinizden farklı hissetmenize sebep olabilir bu yüzden tarihe ve nüfusa önyargılı olmamanızı tavsiye ediyorum.

  • Kolaylıklar: Madrid’de çamaşırlarınızı ilk defa yıkıyorsanız kurutma makinesinin olmadığını farketeceksiniz ama üzülmeyin! Bu sadece sizin evinize özel bir durum değil çünkü kültürel bir durum. Neredeyse herkes çamaşırlarını asıyor, öyleyse sen de as! Bunu akılda tutarak çamaşır makinesi, lavoba, duş, küvet (olmayabilir) ve banyo düşündüğünüzden küçük olabilir, unutmayın! En hafif yazlık kıyafetlerinizi getirmelisiniz. Yazlar çok sıcak olmasına rağmen odanızda klima beklememelisiniz. Eğer şanslıysanız küçük bir ventilator olabilir ama kendinizi her duruma hazırlamanızda fayda var. Kışın ise antika binalar cereyan yapacağından en iyi arkadaşınız güzel ve sıcak pijamalarınız olacaktır.

  • Yemek: Madrid’de öğle ve akşam yemeği biraz daha geçtir. Hazır yemek sunan bir yerde kalıyorsanız öğle yemeği 13:00 – 15:00 arası akşam yemeği ise 20:00 – 22:00 arası verilmektedir. Şu an bu durum sizin için tuhaf görünebilir fakat bu duruma hemen adapte olacaksınız ve bir daha düşünmeyeceksiniz.

Bu bilgiler biraz uzun olmasına rağmen Madrid’de kalacağınız sürece size yardımcı olacağını umuyorum. Benim tecrübem harikaydı ve sizin de harika bir zaman geçireceğinize inanıyorum.

 Madrid'e hoşgeldiniz!

Hannah Baker

devami
devami
Fiyatlar
Bizim fiyatlar burada kontrol
devami
devami
Dersler
Sizin için kurs bul
devami
devami
Konaklama
Konaklama bul
Comodo SSL